Wystrój okna w pokoju dziecięcym

Dodatki do pokoju dziecięcego są nie mniej ważne, niż meble. Dlatego aranżując pokój dla swojego dziecka należy zadbać również o właściwy wybór zasłon. Spełniają one dwie funkcję. Pełnia role dekoracji dodając pomieszczeniu uroku i charakteru oraz chronią naszą pociechę przed promieniami słonecznymi podczas zabawy czy snu. Jakie zasłony do dziecięcych pokoi są najlepszym wyborem?
Okno w pokoju dziecięcym
 

Rodzaje tkanin

Zasłony do pokojów dla najmłodszych szyte są z wielu rodzajów tkanin. Nie da się ukryć, że najbardziej sprawdzają się tkaniny pochodzenia naturalnego np. bawełna lub len. Lniane zasłonki mają tę zaletę, że nie elektryzują się i posiadają właściwości antyalergiczne. To doskonały wybór do pokoju małego alergika. Są również lekkie i bardzo przewiew. wśród tych wszystkich zalet znalazła się oczywiście jedna wada. Jest nią wysoka cena. Niektóre pokoje wymagają szczególnej ochrony przed ostrym światłem słonecznym. W takich przypadkach sprawdzą się zasłony wykonane z tafty, która szeleści w charakterystyczny sposób przy dotyku. Cechą charakterystyczną tafty jest sztywność oraz niska przepuszczalność światła.

Na co zwrócić uwagę kupując zasłony?

Zanim wybierzemy konkretne zasłonki, zastanówmy się, czy będą pasowały do koloru mebli i ścian. Oczywiście nie oznacza to konieczności kupowania kremowych zasłon do ścian pomalowanych farbą w tym właśnie kolorze. Chodzi o stylistyczne dopasowanie do reszty wystroju pomieszczenia. Jeżeli urządzamy pokój tematyczny, niech zasłonki posiadają jakiś motyw nawiązujący do danego tematu. Do pokoju marynarskiego wybierzmy zasłonki ze wzorem kotwic lub w tradycyjne marynarskie pasy, do pokoju małego piłkarza pasować będą zasłony z motywem piłki, dla małej księżniczki kupmy zasłony w kwiatuszki. Jeżeli dziecko posiada swojego ulubionego bohatera, sprawmy mu prawdziwą frajdę i poszukajmy zasłon z postaciami z bajek. Producenci tego typu dodatków wychodzą dziś na przeciw potrzebom rodziców, a przede wszystkim dzieci i dostosowują swoja ofertę do wciąż zmieniających się trendów.

Jeżeli chodzi o długość zasłon do pokoju dziecięcego, najlepsza będzie długość do parapetu. Dzieci w czasie zabawy wpadają na rozmaite pomysły, niekoniecznie mądre. Uczynienie z zasłonki fantastycznej huśtawki, czy płótna malarskiego to tylko jedne z wielu możliwych opcji. Nie kuśmy więc losu.

Gdzie kupować zasłony?

Każdy sklep z wyposażeniem wnętrz zaoferuje nam dziś tego typu produkty. Okazuje się, że również sklepy sieciówkowe dysponują ich szerokim asortymentem. Najlepiej jednak skorzystać z jednego ze sklepów internetowych. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Na internetowych zakupach możemy sporo zaoszczędzić zwłaszcza, jeżeli poszperamy nieco w promocjach. Na aukcjach internetowych możemy wylicytować zasłony za naprawdę śmieszne pieniądze. Mamy możliwość zakupu konkretnego wzoru zasłonek, ale możemy również sami wybrać krój, długość czy kolor. Wybór jest z pewnością o wiele większy, a my mamy szansę na zastanowienie się oraz porównanie poszczególnych ofert.